Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chřestové hody ve Dvorcích.

22. 6. 2010

Co se vám vybaví při slovu chřest?

Většina lidí v našich končinách si vzpomene že to je „nějaká“ zelenina, ale tím jejich vědomosti končí.

Aby jsme napravili tento nedostatek ve vědomostech, zúčastnili jsme se v podvečer dne 23.5.2010 chřestových hodů, které pro nás připravili ve Dvorcích manželé Osvaldovi. Naši hostitelé připravili menu o třech chodech. Prvním chodem byl vařený chřest se strouhankou, po něm přišel na řadu chřest zapečený se sýrem, se šunkou a bešamelem. Zlatým hřebem večera bylo maso na medu, s bylinkami a chřestem. Jako sladkou tečku hodování nám naše hostitelka Kristýnka nabídla výborný tvarohový dezert s jahodami.

Obrazek

 

Lze říci, že jsme v kruhu přátel strávili s touto zajímavou a chutnou zeleninou pěkné sobotní odpoledne v poklidné a příjemné atmosféře. Byla to nejen velmi dobrá příležitost jak zjistit, proč jsou ve světě chřestové hody, každoroční oblíbenou společenskou akcí. Pochopili jsme také, proč tato zelenina nechybí na stole králů a gurmánů při mnoha slavnostních příležitostech. Doufáme, že takových setkání, spojených se zajímavými kulinářskými zážitky bude víc. Je sice známo, že chřest je dietní potravina, (pokud tedy neleží na upečeném bůčku), ale i tak jsme hodování pro jistotu vyvážili pohybem ve sportovně společenském programu.

Úkolem soutěžních dvojic, k sobě připoutaných za nohu k sobě byl běh s udržením vajíčka na tácku. Lze konstatovat, že kdyby i dnes v televizi běžel pořad „Neváhej a toč“ tak jsme jasnými vítězi.

Obrazek

 

Chtěl bych ještě jednou velice poděkovat našim milým hostitelům za krásné odpoledne.

 

Náhledy fotografií ze složky Chřestové hody ve Dvorcích

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář