Jdi na obsah Jdi na menu
 


XI. reprezentační ples TKD Lysá nad Labem

Tanec kolem světa na plese TKD

Výstaviště v Lysé nad Labem bylo dne 27. 1. 2018 opět svědkem perfektně odvedené práce na výzdobě a zútulnění průmyslové haly pro potřeby 11. Reprezentačního plesu Tanečního klubu dospělých Lysá nad Labem. Řady milovníků tance a dobré zábavy mohly obdivovat nápaditost členů klubu, neboť ztvárnit letošní ústřední téma plesu „Tanec kolem světa“, nebylo vůbec jednoduché. Uměleckého návrhu Veroniky Tondlové se ostatní členové zhostili velmi dobře a výsledkem velkého nadšení pak vzniklo příjemné kulturní prostředí, jehož originalita vynikla použitím záclon a závěsů, tentokrát v barvě tyrkysové, lila a vínové. To vše doplněné velkými dominantami měst z celého světa a obrazy tanečnic po obvodě sálu. Sálu opět vévodil již tradiční zavěšený centrální kruh, v jehož středu zářil globus světa, doplněný po obvodu kruhu stříbrnými dámskými a pánskými tanečními střevíci a barevnými látkovými průvěsy. Boční pódium pak upoutalo významným prvkem, monumentální sestavou jednotlivých barevně provedených světadílů, nasvícené na tmavě modrém látkovém podkladu. A konečně byly součástí výzdoby opět obrázky dětí z MŠ Čtyřlístek, kterým tímto znovu veřejně děkujeme za vymalování barevných tanečnic, jimiž byly v dětských představách krásné princezny. Ani tentokrát nechyběla na pódiu živá zeleň naaranžovaná v květináčích, plných brslenů, thují a barevných petrklíčů, v jejichž středu trůnil velký proutěný koš s barevnými gerberami.

Každý příchozí byl pořadateli přivítán a obdržel skleničku sektu k tradičnímu přípitku. Moderování plesu přijala paní Lída Hessová, která hned po přivítání hostů překvapila taneční orchestr ECHO 91 energickou výzvou k nástupu na pódium, aby je mohla představit. Pak již předseda TKD v Lysé nad Labem Ing. Miloslav Škoch prohlásil 11. Reprezentační ples za oficiálně zahájený a pozval hosty na taneční parket. Nejen k poslechu, ale především pro společenský tanec po celý večer hrála kapela ECHO 91 ze Starého Kolína, vedená kapelníkem Pavlem Doležalem a večer plynul dle programu tanečních bloků opravdu v tanci.

1-dsc_5257.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Nádherný večer nám zpříjemnili "profesionálové" třemi předtančeními. To vstupní předvedla formace 8 párů z taneční školy TKG Hlinsko.Vystoupení se neslo v duchu krásného provedení waltzu s názvem „Look inside – Purpurové variace“, kde tanečnice nastoupily v originálních purpurových šatech a překvapivě ladily i s výzdobou sálu.

1-dsc_5295.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Druhé vystoupení TKG Hlinsko bylo provedeno v latinskoamerickém rytmu s názvem „Z pohádky do hororu“. Tanečním mistrovstvím bylo pak vystoupení tanečního páru Martin Hejhal, Nikola Langerová z STK Praha, kteří mají vytancovanou třídu A a předvedli nám ukázky čtyř latinskoamerických tanců.

Na závěr se sluší poděkovat za organizaci a výzdobu nádherného plesu všem členům Tanečního klubu dospělých a jejich kamarádům, kteří pro nás tento příjemný zážitek připravili.

1-dsc_5416.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Děkujeme všem sponzorům, včetně Města Lysá nad Labem, ale také všem, kdo přišli a svoji přítomností a tancem krásu večera dotvořili. Právě pro Vás se snažíme, aby plesy TKD byly tradiční kulturně společenskou akcí propagující naše město. Budeme se na Vás těšit i příští rok a doufáme v setkání u příležitosti pořádání 12. Reprezentačního plesu TKD Lysá nad Labem.

Miloslav Škoch, TKD

foto: Miroslav Firman

Bližší informace včetně fotoalbumu jsou dostupné na našich webových stránkách www.tkdlysa.estranky.cz

 

plakat-ples-2018.jpg