Jdi na obsah Jdi na menu
 


XII. reprezentační ples TKD Lysá nad Labem

Upíři na plese TKD

Předposlední lednovou sobotu se příznivci tance a Tanečního klubu dospělých sešli na  XII. Reprezentačním plese TKD Lysá nad Labem. Návštěvníci byli opět svědky perfektně odvedené práce a zútulnění průmyslové haly při organizaci tradiční, kulturní, společenské události plesové sezóny.

Večer začal jako obvykle přípitkem šampaňským, které dostal každý návštěvník při příchodu. Celý večer byl zkrášlen nápaditou výzdobu, krásnou hudbu, úžasnými předtančeními a samozřejmě i bohatou tombolou.

Výzdoby sálu s motivem „Ples upírů“, dle návrhu Veroniky Tondlové se členové TKD a jejich kamarádi zhostili opět velmi dobře a výsledkem velkého nadšení pak vzniklo příjemné kulturní prostředí, jehož originalita vynikla použitím záclon se zavěšenými netopýry a závěsů, tentokrát v barvě červené a tmavě modré, boční pódium s figurínami krále upírů Drákuly s Nymfou, na červeném pódiu živá zeleň v květináčích v jejichž středu trůnil velký proutěný koš s červenými gerberami, zavěšeným centrálním kruhem u stropu se  stříbrným lustrem a zrcátky, zavěšenými netopýry a stříbrnými hvězdami a další výzdobou, kterou můžete obdivovat z fotografií na www.tkdlysa.estranky.cz

Jako vždy je třeba poděkovat všem, kdo se na organizaci plesu podíleli, ale také všem sponzorům, včetně Města Lysá nad Labem, kteří přispěli k vysoké úrovni plesu.

2-dsc_9466.jpgDěkujeme za předtančení a vystoupení 8 párů z TKG Hlinsko s hudbou na motivy irské hudební formace Celtic Woman s názvem „Slavnost plamenů“ a vystoupení 10 párů z TKG Hlinsko  a Taneční školy Gradus, které bylo na hudbu a mix písní skupiny Šlapeto v rytmu české polky s názvem „Šup sem, šup tam“, a konečně tanečnímu páru Josef Franěk a Lenka Holá z STK Praha, kteří mají vytancovanou tř. C a předvedli nám ukázky čtyř soutěžních latinsko-amerických tanců.

Ples však netvoří jen tanec a setkání jeho příznivců, ale rovněž společenská konverzace. Příjemným zpestřením plesu, bylo opět losování hlavních cen a obálková soutěž, kde každá obálka vyhrává nějakou zajímavou cenu.

Děkujeme za hudbu kapele ECHO 91 ze Starého Kolína s kapelníkem Pavlem Doležalem, která hrála podle předem daného tanečního pořádku a díky tomu si návštěvníci plesu mohli zatančit všechny standardní i latinsko-americké tance.

1-dsc_9641.jpgDěkujeme všem účastníkům plesu, pro které je tato akce pořádána. Vždyť tanečníci naplnili celý taneční sál a vytvořili krásnou atmosféru letošního plesu. Už dnes máme pro Vás připravená témata příštího plesu a na ten si může každý zájemce zdokonalit své taneční kroky v „Tanečních pro dospělé“, které pořádá TKD Lysá nad Labem a to nejen pro začátečníky, ale i pro pokročilé. Těšíme se, že Vaší účastí rozšíříte naše řady.    

                                                                                                                                                                             Miloslav Škoch, TKD